Najciekawsze samochody z napędem na wodór na rynku

Najciekawsze samochody z napędem na wodór – alternatywna technologia zyskuje na znaczeniu

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną i potrzebą redukcji emisji gazów cieplarnianych, coraz więcej producentów samochodów skupia się na alternatywnych źródłach napędu. Jednym z rozwiązań są samochody z napędem na wodór. W dzisiejszych czasach tych pojazdów jest coraz więcej, warto więc poznać najciekawsze modele.

Toyota Mirai – flagowy model producenta

Japoński koncern Toyota to pionier w produkcji samochodów z napędem wodorowym, co bardzo dobrze ilustruje model Toyota Mirai. To elegancki, czteroosobowy sedan, który zachwycił nie tylko swoim niebanalnym wyglądem, ale przede wszystkim osiągami – zasięg tego auta wynosi imponujące 650 km.

Hyundai Nexo – połączenie innowacyjności i elegancji

Kolejnym interesującym modelem jest Hyundai Nexo. Ten, także czteroosobowy, SUV przyciąga uwagę dynamiczną sylwetką i ciekawymi rozwiązaniami na pokładzie, między innymi oświetleniem wykonanym z włókna węglowego. Zasięg tego pojazdu to około 600 km.

Honda Clarity Fuel Cell – kompromis między elegancją a ekologią

Honda Clarity Fuel Cell to kolejna propozycja dla miłośników samochodów z wodorowym napędem. Kompaktowe auto o ciekawym wyglądzie, oferuje także sporo przestrzeni dla pasażerów. Zasięg auta to około 590 km, a czas tankowania wodoru to zaledwie kilka minut.

Mercedes GLC F-CELL – niemiecka innowacja w samochodach wodorowych

Mercedes postawił na innowacyjne rozwiązania i na rynku motoryzacyjnym pojawił się model GLC F-CELL. Niemiecki koncern zastosował tu niebanalne połączenie napędu na wodór oraz elektrycznego. W ten sposób samochód działa w trzech trybach: na prąd zasilany z gniazdka, na prąd zasilający malutki akumulator i na wodór. Zasięg tego modelu wynosi około 430 km.

Lista wypunktowana:

  • Toyota Mirai – flagowy model producenta, zasięg 650 km
  • Hyundai Nexo – elegancki SUV z zasięgiem ok. 600 km
  • Honda Clarity Fuel Cell – ciekawy kompakt oferujący sporo przestrzeni, zasięg ok. 590 km
  • Mercedes GLC F-CELL – innowacyjne połączenie napędu na wodór i elektrycznego, zasięg ok. 430 km
  • Audi A7 Sportback h-tron quattro – ciekawy kandydat na zwycięzcę, zasięg ok. 600 km, jednak model ten jest dostępny tylko na wybrane rynki

Audi A7 Sportback h-tron quattro – kolejna propozycja na rynku

Na koniec warto wspomnieć o Audi A7 Sportback h-tron quattro – jeszcze jednym ciekawym i innowacyjnym modelu z napędem na wodór. To wyjątkowo eleganckie, czteroosobowe coupe o zasięgu około 600 km. Niestety, model ten jest dostępny tylko na wybrane rynki, co z pewnością jest dużym utrudnieniem dla potencjalnych nabywców.

Podsumowując, samochody z napędem na wodór to wyjątkowo interesujące rozwiązanie dla tych, którzy chcą zrezygnować z aut tradycyjnych na rzecz bardziej ekologicznych środków lokomocji. W ostatnim czasie oferta producentów się rozszerza, co pozwala wybrać model odpowiadający naszym preferencjom.

Author: clonmel.pl