Auta Prestiżowe, czyli jak smakuje luksus

Luksus to słowo pochodzące z łaciny i oznaczające zbytek, nadmiar, przepych. W dzisiejszym świecie luksus to po prostu przedmioty i usługi, wyróżniające się bardzo wysoką ceną, niepowtarzalną jakością wykonania oraz słabą dostępnością, która możliwa jest tylko dla nielicznej grupy wybrańców. Z zasady dobra luksusowe są nieosiągalne i ich zdobycie wymaga szeregu wyrzeczeń, a dla tzw. zwykłych ludzi jest po prostu niemożliwe.

Rynek dóbr luksusowych

To ciekawe, ale to rynek wciąż nienasycony. Naprawdę pieniądze napędzają pieniądze i bogaci muszą wciąż kupować, tylko po to, aby podkreślić swoją niezwykłość. A tort towarów prestiżowych, którym można się podzielić, jest spory: prywatne wyspy, jachty, samoloty, całoroczne rejsy po najpiękniejszych miejscach na świecie, a za chwilę zapewne nawet loty w kosmos. Nic dziwnego, że producenci aut już dawno wpadli na pomysł stworzenia marek, które nie tylko są premium, ale takich, które są po prostu luksusowe.

Samochody luksusowe

Maserati, Ferrari, Lamborghini to dobra luksusowe i o dziwo świetnie sprzedają się w Polsce. Rynek luksusu stale rośnie, podobnie zresztą jak rynek marek premium. Acura, BMW, Mercedes Benz, Infiniti to luksus czy tylko wyższa półka? Dyskusje na ten temat rozgrzewają do czerwoności autorów artykułów poświęconych motoryzacji.

Przyjrzyjmy się symbolom luksusu

 

Mercedes Maybach S 600 Pullman

O tym, że to segment premium nie trzeba nikogo przekonywać. Ale czy wiesz, że tego auta nie prowadzisz sam? Cztery osoby siadają w nim twarzami do siebie i zasłaniają szoferkę szybą sterowana elektrycznie, w dodatku przyciemnianą. Nie izolują się wprawdzie całkowicie od „zwykłego świata”, bo mogą zerknąć na zamontowane w podsufitce analogowe wskaźniki, po to, by sprawdzić, która jest godzina i jaka temperatura panuje na zewnątrz.

Ford Mondeo Mignale

Tu nie poczujesz się tak luksusowo, bo spada na ciebie obowiązek samodzielnego zarządzania tym małym dziełem sztuki. W zamian za to możesz liczyć na masaż pleców czy redukcję zewnętrznego hałasu. Pracownicy serwisu zabiorą samochód z dowolnego miejsca, a zamontowane zostaną w nim wyłącznie oryginalne części Ford.

Luksusowe marki produkują nie tylko luksusowe modele

Luksusowe auto to takie, które jest bardzo wysokiej jakości i sprawia przyjemność naszym zmysłom. Jeśli kochasz prowadzić, to auto, do którego musisz zatrudnić szofera, nie będzie dla ciebie luksusem, bo nie sprawi ci kompletnie żadnej przyjemności. Dla Mercedesa produkcja wyłącznie dla wąskiego rynku odbiorców nie jest widać przygodą, bo równie chętnie tworzy inteligentne mikro samochody, do których łatwo kupisz oryginalne części Mercedes. W końcu firmy takie jak ta, zdobywają swój prestiż latami, po prostu stawiając na wysoką jakość i precyzję wykonania.

Co powinno być luksusem w dzisiejszym świecie?

Pomruk silnika i błysk lakieru to dziś za mało. Na szczęście najlepsze marki świetnie zdają sobie z tego sprawę i stawiają na wspólne działania ekologiczne. Elektryczne silniki nie są już pieśnią przyszłości, a po prostu dzisiejszym dniem. Wspólna troska o naszą planetę to największy luksus, na który po prostu musi nas być, stać. Wspólną troską powinno być tworzenie odpowiednich stacji doładowań, a producenci muszą jednoczyć się w poszukiwaniu najlepszych technologicznie rozwiązań. Co więcej, każdy kto ma wolne środki, musi inwestować je w auto maksymalnie oszczędzające środowisko naturalne.

Author: clonmel.pl