Kamerka samochodowa? Świetna decyzja!

Zakup kamerki samochodowej – by podróże mijały bezpiecznie!

Podróże – te małe i duże – to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Bardzo często decydujemy się na weekendowe wypady za miasto by odpocząć od codziennego zgiełku i obowiązków. W takich sytuacjach popularnym środkiem transportu jest samochód. Korzystamy jednak z niego także na co dzień – jeżdżąc do pracy. Dlatego bardzo mądrą i korzystną decyzją będzie zakup kamery samochodowej. Dlaczego? Już Wam wyjaśniamy!

Kamerka samochodowa? Świetna decyzja!

Wideorejestratory, czyli kamerki samochodowe, w ostatnich latach mocno zyskały na popularności. Mogą bowiem przydać się nam w naprawdę wielu sytuacjach. Docenią je zarówno osoby dojeżdżające do pracy w obrębie miasta, jak i te, które na co dzień muszą mierzyć się z dłuższymi trasami. Kamera samochodowa umocowana do szyby to gwarancja bezpieczeństwa w wielu trudnych sytuacjach.

Przykłady to:

  • agresywne zachowania ze strony innych kierowców,
  • łamanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego,
  • wypadki i kolizje drogowe – te mniej lub bardziej niebezpieczne,
  • kolizje parkingowe pod nieobecność kierowcy.

Kamerki samochodowe mogą rejestrować materiał podczas podróży lub też w trybie ciągłym. Dane przechowywane są najczęściej na kartach pamięci microSD, jednak droższe urządzenia umożliwiają nam także przesyłanie bieżących nagrań do chmury (opłacanej najczęściej w formie subskrypcji).

Czym kierować się podczas wybierania kamerki samochodowej?

Zakup dobrej kamerki samochodowej może być nie lada wyzwaniem! Na rynku mamy przecież całe mnóstwo bardzo różniących się od siebie wideorejestratorów z różnych półek cenowych. Wiele z nich serwuje nam naprawdę ciekawe, przemyślane rozwiązania.

Wysokiej klasy wideorejestratory oferują nam tryb parkingowy. Jego zadaniem jest pomoc w ustaleniu sprawcy kolizji podczas postoju samochodu na parkingu. Aby to było możliwe, musimy dostarczyć kamerce alternatywne źródło zasilania, niezależne od zapłonu auta. Takie przydatne rozwiązania oferują kamery samochodowe Nextbase.

Poza tym porządne kamerki samochodowe oferują nam dostęp do modułów Wi-Fi oraz GPS. Ten pierwszy może posłużyć nam do połączenia kamerki z naszym smartfonem. Dzięki niemu możemy w wygodny sposób zgrać nagrania i następnie udostępnić je policji bądź ubezpieczycielowi.

Moduł GPS ma o wiele bardziej istotne zastosowanie. Przede wszystkim umożliwia użytkownikowi kamerki gromadzenie informacji związanych z przebiegiem trasy, którą się przemieszcza. Poza tym GPS umożliwia zapisanie danych związanych z tym, z jaką prędkością przemierzamy daną trasę. To bardzo istotne – owe dane mogą pomóc organom ścigania ustalić dokładny przebieg kolizji bądź wypadku.

Dobre kamery samochodowe oferują nam również tryb nocny. Zapewnia on wysoką jakość rejestrowanych materiałów wideo także podczas podróży w trudnych warunkach oświetleniowych – na przykład, gdy zapadnie zmrok. Dzięki trybowi nocnemu w skuteczny sposób uwiecznimy zdarzenia drogowe i parkingowe, gdy już zajdzie słońce. To okres w ciągu doby w którym wbrew pozorom dzieje się dość sporo.

Author: clonmel.pl