Najlepsze samochody z niskimi emisjami CO2 dla osób dbających o środowisko

W dzisiejszych czasach, gdy świadomość ekologiczna rośnie, coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jakie samochody kupują. Dlatego też, wybierając nowe auto, wiele osób stawia sobie za cel wybór takiego, którego emisja CO2 będzie niska. Poniżej prezentujemy największe hity wśród samochodów z niskimi emisjami CO2.

 1. Elektryczne samochody – hitem ostatnich lat
  Wśród samochodów z niskimi emisjami CO2, największą popularnością cieszą się pojazdy elektryczne. Są one napędzane prądem, a nie benzyną lub olejem napędowym, dzięki czemu wytwarzają o wiele mniejsze ilości szkodliwych dla środowiska substancji. Kolejnym plusem jest fakt, że jazda elektrycznym samochodem jest o wiele tańsza niż jazda tym tradycyjnym – koszty ładowania są zdecydowanie niższe niż koszty zatankowania samochodu na stacji benzynowej.

 2. Hybrydy – połączenie elektromobilności z tradycyjnym napędem
  Hybrydy to samochody, które posiadają dwa rodzaje napędu – elektryczny i tradycyjny. W samochodach tych silnik benzynowy lub diesla służy jedynie do ładowania baterii, a nie do bezpośredniego napędu pojazdu. Dzięki temu hybryda wytwarza znacznie mniej dwutlenku węgla niż samochód z tradycyjnym napędem.

 3. Samochody z silnikami spalinowymi – również z niskimi emisjami CO2
  Choć auta z silnikami spalinowymi słyną z dużej emisji CO2, to wśród nich także znajdują się modele, które wytwarzają niskie ilości tych substancji. Są to przede wszystkim samochody z małymi silnikami – zarówno benzynowymi, jak i diesla. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na pojazdy z normą emisji EURO 6d-temp, która jest najbardziej rygorystyczną obecnie obowiązującą normą.

 4. Odpowiednia jazda – dostosowanie stylu jazdy do oszczędności paliwa
  Oprócz wyboru konkretnej marki i modelu samochodu, możemy także wpłynąć na jego emisję CO2 poprzez styl jazdy. Im bardziej ostrożnie i oszczędnie będziemy jeździć, tym mniejszą emisję wydzielą nasze auto. Warto więc zwracać uwagę na takie elementy jak płynne przyspieszanie, zmniejszenie liczby obrotów silnika oraz zmniejszenie zużycia klimatyzacji.

 5. Obejście się bez samochodu – ekologiczne alternatywy
  Najlepszym sposobem na zminimalizowanie emisji CO2 przez samochód, jest jego całkowite zastąpienie ekologicznymi alternatywami. Dla osób mieszkających w dużych miastach, najlepszymi wyborami są rowery lub komunikacja miejska. W ten sposób nie tylko zmniejszymy nasz negatywny wpływ na środowisko, ale także oszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy.

Podsumowując, wybierając auto z niskimi emisjami CO2, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na modele elektryczne, hybrydy oraz samochody z małymi silnikami posiadające normę emisji EURO 6d-temp. Warto także pamiętać o wpływie naszej własnej jazdy na środowisko oraz rozważyć alternatywne formy transportu.

Author: clonmel.pl