Najpopularniejsze samochody SUV wśród konsumentów

Najpopularniejsze SUV-y – które modele cieszą się największym zainteresowaniem konsumentów?

Ostatnie lata to prawdziwy renesans SUV-ów, czyli samochodów sportowo-użytkowych. Ich konstrukcja i wygląd zachwycają nie tylko kierowców z krwi i kości, ale przede wszystkim przedsiębiorców w branży motoryzacyjnej. Nie można jednak zapomnieć, że to przede wszystkim klienci decydują, które modele będą najwięcej sprzedawane. Dzięki badaniom rynku i statystykom sprzedaży, możemy wskazać na najpopularniejsze samochody SUV wśród konsumentów.

  1. Toyota RAV4 – w czołówce od kilku lat

Nie ma chyba osoby, która nie przynajmniej raz spotkała Toyota RAV4 na drodze. Ten model jest prawdziwym klasykiem SUV-ów i można go znaleźć na rynku już od wielu lat. Według danych American International Automobile Dealers Association RAV4 jest drugim najbardziej popularnym SUV-em w USA w 2020 roku.

  1. Honda CR-V – niepokonany w sprzedaży

Jeśli chodzi o popularność, to Honda CR-V zawsze była konkurencją dla Toyoty. W rankingu najchętniej kupowanych SUV-ów w USA, Honda CR-V zajmuje zazwyczaj pierwsze miejsca. Japoński producent zawsze oferuje nowsze modele ze wspaniałą specyfikacją, co zachęca klientów do zakupu.

  1. Jeep Grand Cherokee – kultowy SUV już od ponad 25 lat

Jeep Grand Cherokee to prawdziwy kultowy SUV. Wprowadzony na rynek w 1992 roku, przez ponad 25 lat cieszył się dużym zainteresowaniem. W 2020 roku, według informacji przekazanych przez American International Automobile Dealers Association, Jeep Grand Cherokee znalazł się na podium najpopularniejszych SUV-ów w USA.

  1. Ford Explorer – odświeżony model z dobrym wynikiem

Ford to kolejna marka, która cieszy się dużym uznaniem w branży motoryzacyjnej. SUV-y tej firmy znajdują się wśród najchętniej kupowanych modeli. W 2020 roku najnowszy model Forda Explorer zajął szóste miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się SUV-ów w USA.

  1. Subaru Forester – praktyczny i ekonomiczny SUV

Ostatnią pozycją na liście, ale z pewnością nie mniej popularnym SUV-em jest Subaru Forester. Ten model jest ceniony za swoją praktyczność i ekonomiczność. Oferuje bardzo dobry przebieg na drodze i może pomieścić całą rodzinę, dlatego bardzo chętnie wybierany jest przez konsumentów. W 2020 roku Subaru Forester uplasował się na piętnastym miejscu w rankingu sprzedaży SUV-ów w USA.

Podsumowanie

SUV-y mają już nie tylko swoje miejsce na rynku motoryzacyjnym, ale również w sercach wielu konsumentów. Ludzie zawsze będą szukać samochodów, które oferują im swobodę i pewność przejazdu. Skoncentrowanie się na oferowaniu nowoczesnych rozwiązań i przyjemnym designem, to klucz do sukcesu. Z badania rynku wynika, że Toyota RAV4, Honda CR-V, Jeep Grand Cherokee, Ford Explorer i Subaru Forester to najbardziej popularne modele SUV wśród konsumentów.

Author: clonmel.pl