Najlepsze samochody miejskie z niskimi kosztami eksploatacji

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka oszczędności, także w zakresie motoryzacji. W związku z tym rośnie zainteresowanie samochodami miejskimi, które w porównaniu do większych aut są tańsze w eksploatacji. Oto lista najlepszych samochodów miejskich, które cechują się niskimi kosztami eksploatacji.

 1. MAZDA 2
  Mazda 2 to świetna propozycja dla osób, które szukają oszczędnego samochodu miejskiego. Sprawiając wrażenie większego, od wewnątrz oferuje bardzo przestronny i komfortowy pojazd. Silnik o pojemności 1,5 litra spala w granicach 5-6 litrów benzyny na 100 kilometrów. Mazda 2 charakteryzuje się bardzo dobrą dynamiką jazdy, a wyposażenie standardowe obejmuje m.in. klimatyzację, radio CD, elektryczne szyby czy system ABS.

 2. HYUNDAI I20
  Koreańska marka Hyundai wprowadziła na rynek świetnie wyposażony i nowoczesny samochód miejski – Hyundai i20, który charakteryzuje się nie tylko niskimi kosztami eksploatacji, ale również bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. W standardzie auto wyposażone jest m.in. w klimatyzację, radio z CD, elektryczne szyby, poduszkę powietrzną kierowcy czy system ABS. Silniki oferują dobrą dynamikę jazdy i ekonomiczne zużycie paliwa.

 3. TOYOTA AYGO
  Toyota Aygo to kompaktowy samochód miejski, który bardzo szybko stał się jednym z liderów w swojej klasie. Posiada duży bagażnik, przyjazne dla kierowcy wnętrze i wiele ciekawych rozwiązań funkcjonalnych. Silnik o pojemności 1,0 litra zapewnia bardzo niskie zużycie paliwa na poziomie 4-5 litrów na 100 kilometrów. Aygo to również auto bardzo tanie w utrzymaniu.

 4. KIA PICANTO
  Kia Picanto to nowoczesny i stylowy samochód miejski, który jest w stanie zaoferować wiele nowoczesnych rozwiązań. Wielkie zalety auta to niskie koszty eksploatacyjne, bogate wyposażenie standardowe, przestronne wnętrze oraz awangardowy design. Dostępny jest zarówno w wersji 3-drzwiowej jak i 5-drzwiowej. Picanto to samochód, który nas zaskoczy swoim stosunkiem jakości do ceny.

 5. FIAT 500
  Fiat 500 to samochód miejski, który od swojego debiutu wzbudził ogromne zainteresowanie. To bardzo stylowe auto, które wyróżnia się awangardowym designem i nowoczesnymi rozwiązaniami. Fiat 500 to również auto dosyć oszczędne w eksploatacji – silnik Benzynowy 1,2 l konsumuje około 5 litrów paliwa na 100 km. Fiat 500 to świetny wybór dla miłośników designu i wyjątkowych rozwiązań.

Podsumowanie
Jeśli szukasz samochodu, który sprawi, że Twoje koszty eksploatacji nie będą zbyt wysokie, to powyższe propozycje warto brać pod uwagę. Wszystkie te samochody są oszczędne w eksploatacji, niezawodne i oferują wyjątkowe rozwiązania. Najważniejsze, że wybierając któreś z wymienionych aut, masz pewność, że nie będziesz musiał wydawać fortuny na utrzymanie samochodu, a jednocześnie będziesz miał niezawodne i komfortowe auto.

Author: clonmel.pl