Najciekawsze samochody z napędem hybrydowym na rynku

Na dzisiejszym rynku samochodowym coraz więcej marek oferuje hybrydowe modele pojazdów. Hybrydowe środki transportu pozwala na zużycie mniejszej ilości paliwa i emisji mniej CO2. W tym artykule przedstawimy Wam kilka najciekawszych samochodów z napędem hybrydowym, które wyróżniają się swoim wyglądem, osiągami oraz technologią.

I. Toyota Prius – pionier hybrydowych samochodów
Toyota Prius był jednym z pierwszych hybrydowych modeli samochodów osobowych. Od debiutu w 1997 r. Prius stał się synonimem trwałej ekonomii paliwowej i niskich emisji. Toyota Prius rozwija swoją technologię hybrydową już od ponad 20 lat, co przekłada się na jego doskonałą kulturę jazdy z ekonomicznym zużyciem paliwa.
Lista zalet modelu Prius:

 • bardzo niskie zużycie paliwa, wynoszące około 4.5 l/100km
 • niskie emisje szkodliwych substancji
 • cicha i łagodna praca silnika

II. Polestar 1 – luksusowy hybrydowy sportowy samochód
Polestar 1 to luksusowy, hybrydowy sportowy samochód klasy premium, który może produkcję prądu przesiąść z silnika spalinowego na pure electric, jeśli poziom naładowania baterii spadnie do optymalnego poziomu. To idealny wybór dla odważnych kierowców, którzy cenią sobie wyjątkowe osiągi i komfort.

III. SUV hybrydowy – Kia Niro
Kia Niro to innowacyjny SUV hybrydowy o mniejszym, ale wydajnym silniku benzynowym 1,6 GDI z łącznym zużyciem paliwa wynoszącym około 3,8 l/100 km. Kia Niro jest także jednym z najbezpieczniejszych modeli na rynku, nagrodzonym często tytułami euro NCAP.
Lista zalet modelu Kia Niro:

 • niskie zużycie paliwa w porównaniu do innych SUV-ów
 • bogate wyposażenie standardowe, takie jak 7-calowy dotykowy ekran, system multimedialny itp.
 • wiele opcji dodatkowego wyposażenia, w tym podgrzewane siedzenia, panoramiczny dach i nawigację GPS.

IV. Lexus LS 500h – hybrydowy sedan klasy premium
Lexus LS 500h to hybrydowy sedan klasy premium, który łączy sportowy wygląd z najwyższym komfortem jazdy. Silnik V6 w połączeniu z dwiema jednostkami elektrycznymi daje moc 354 KM. Lexus LS 500h jest także znany z doskonałego systemu bezpieczeństwa i wyjątkowego luksusu wnętrza.
Lista zalet modelu Lexus LS 500h:

 • ciche i wydajne jazdy, bez kompromisów co do mocy
 • zaawansowane systemy bezpieczeństwa i rozrywki
 • przestronne i dopracowane wnętrze

V. Porsche Cayenne E-Hybrid – hybrydowy SUV sportowy
Porsche Cayenne E-Hybrid to hybrydowy SUV sportowy, który łączy doskonałe osiągi z ekonomicznym użytkowaniem. Silnik spalinowy o mocy 340 KM jest wspomagany przez jednostki elektryczne, co pozwala na rozwinięcie mocy do 462 KM przy jednocześnie niskim zużyciu paliwa. Porsche Cayenne E-Hybrid jest także wyposażony w liczne systemy bezpieczeństwa i ulepszony system multimedialny Porsche Connect Plus.
Lista zalet modelu Porsche Cayenne E-Hybrid:

 • sportowy wygląd i osiągi, z przyjaznym dla środowiska napędem hybrydowym
 • doskonałe systemy bezpieczeństwa i multimedialne
 • luksusowe i ergonomiczne wnętrze z bogatym wyposażeniem standardowym.

Author: clonmel.pl