Jakie są najbardziej pożądane marki samochodów w Polsce?

Czym kierują się Polacy przy wyborze samochodu?

Wybierając samochód, Polacy kierują się przede wszystkim ceną, marką, bezawaryjnością, pojemnością silnika i zużyciem paliwa. Oprócz tych czynników, ważne są także design i rozmiar auta. Według badań przeprowadzonych przez CBOS, aż 70% Polaków posiada samochód, co czyni nas jednym z największych rynków samochodowych w Europie. W tak dużym spektrum samochodów dostępnych na rynku, jakie marki cieszą się największą popularnością?

Najpopularniejsze marki samochodów w Polsce

  1. Volkswagen
  2. Toyota
  3. Skoda
  4. Ford
  5. Opel
  6. Renault
  7. BMW
  8. Mercedes
  9. Kia
  10. Hyundai

Największą popularnością w Polsce cieszy się marka Volkswagen, którą posiada 16,5% Polaków posiadających samochód. Drugie miejsce zajmuje Toyota (15,5%), a na trzecim miejscu plasuje się Skoda (11,9%). Ciekawostką jest, że nie tylko największe, światowe marki cieszą się dużą popularnością w Polsce, ale również mniej znane, koreańskie marki – Kia (4,9%) oraz Hyundai (3,5%).

Dlaczego warto kupować popularne marki samochodów?

Wybierając samochód markowy, nie tylko mamy pewność jakości i niezawodności, ale również łatwość serwisowania oraz większą wartość rynkową w momencie sprzedaży. Samochody popularnych marek cechują się dobrym designem, komfortem jazdy oraz zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Ponadto, korzystając z internetowych rankingów i opinii, możemy wybierać spośród najpopularniejszych modeli aut, co ułatwia nam podjęcie decyzji zakupowej.

Podsumowanie

Polacy kierując się przede wszystkim ceną, marką, bezawaryjnością, pojemnością silnika i zużyciem paliwa, wybierają najczęściej samochody markowe. Według badań, najpopularniejszymi marekami aut w Polsce są: Volkswagen, Toyota, Skoda, Ford, Opel, Renault, BMW, Mercedes, Kia oraz Hyundai. Wybierając popularne marki samochodów, mamy pewność jakości, niezawodności oraz wartości rynkowej naszego auta.

Author: clonmel.pl