Najlepsze modele samochodów elektrycznych na rok 2023

Już za dwa lata branża samochodów elektrycznych zyska kolejne modele. W artykule przedstawimy najbardziej oczekiwane auta, które zadebiutują w roku 2023. Konkurencja na rynku pojazdów elektrycznych staje się coraz większa, co jest bardzo korzystne dla środowiska i konsumentów.

  1. Tesla Model Y Standard Range

Amerykańska firma produkująca pojazdy elektryczne – Tesla, planuje wprowadzić do sprzedaży w 2023 roku reprezentanta rodziny Model Y w wersji Standard Range. Tym samym kompletna oferta Tesli zostanie zdominowana przez modele z bateriami o mniejszej pojemności. Model Y Standard Range będzie posiadał jednostkę napędową o mocy 230 KM, co pozwoli na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 8 sekund.

  1. Chevrolet Bolt EUV

General Motors, producent Chevroleta, oferuje w 2023 roku ulepszoną wersję kompaktowego samochodu – Bolt EUV. Pojazd zyska większą ilość miejsca na odsłonę głowy i nóg w drugim rzędzie, a także nową jednostkę napędową o mocy 200 KM. Chevrolet Bolt EUV będzie mógł naładować swoją baterię w ciągu około 10 godzin za pomocą standardowego ładowania AC.

  1. Mercedes-Benz EQC

Mercedes-Benz jest uznawany za jednego z największych producentów luksusowych samochodów świata, a jego pierwszy samochód z napędem elektrycznym – EQC, trafi na rynek w 2023 roku. Auto będzie wyposażone w jednostkę napędową o mocy 240 KM, co pozwoli na osiągnięcie prędkości maksymalnej do 180 km/h. EQC będzie miał także wyświetlacz HUD, czyli szybę ze specjalnymi funkcjami, która wyświetla informacje na wzroku kierowcy.

  1. Volkswagen ID.4

Nowy elektryczny SUV Volkswagen – ID.4, już wkrótce zadebiutuje na rynku. Oferta VW zyska wówczas, oprócz już istniejącego na rynku e-Golfa i ID.3, kolejnego w pełni elektrycznego modelu. Volkswagen ID.4 będzie wyposażony w jednostkę napędową o mocy 200 KM, co pozwoli na dynamiczne przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 8 sekund. Auto będzie w stanie przejechać aż 500 km na jednym ładowaniu baterii.

  1. Audi e-tron GT

Audi e-tron GT to pierwszy w pełni elektryczny samochód sportowy marki, który zadebiutuje w 2023 roku. Auto zostanie wyposażone w jednostkę napędową o mocy 350 KM, co pozwoli na osiągnięcie prędkości maksymalnej do 250 km/h. Audi e-tron GT ma do dyspozycji system nawigacji satelitarnej, który automatycznie wybiera najlepszy sposób na ładowanie samochodu.

Podsumowując, rok 2023 przedstawia się bardzo obiecująco dla branży samochodów elektrycznych. Nowe modele, które zadebiutują wtedy na rynku, zapewniają wyższą wydajność, większy zasięg, a także oferują nowoczesne rozwiązania, które usprawniają i ułatwiają jazdę. Dzięki temu, kupujący będą mieli większy wybór i będą mogli wybrać pojazd spełniający ich wymagania oraz potrzeby.

Author: clonmel.pl