Najciekawsze samochody z napędem na tylną oś

Samochody z napędem na tylną oś są często ulubieńcami miłośników motoryzacji, którzy cenią sobie nie tylko osiągi, ale także charakterystyczne dla tego typu aut prowadzenie i doznania z nim związane. W niniejszym artykule przedstawiamy najciekawsze przykłady samochodów z napędem na tylną oś.

 1. Ikony sportowych samochodów

W przypadku napędu na tylną oś trudno nie wspomnieć o klasycznych już modelach, które stały się ikonami motoryzacji. Do takich aut z pewnością należy pierwsza generacja Chevroleta Camaro, Ford Mustang, czy też ponadczasowy Porsche 911. To właśnie dzięki tym samochodom wiele osób zaczynało swoją przygodę ze sportowymi autami i to one wciąż budzą wiele emocji u kierowców na całym świecie.

 1. Najmocniejsze samochody z napędem na tylną oś

Napęd na tylną oś często kojarzony jest z mocnymi silnikami i wysokimi osiągami. W tym przypadku nie ma się co dziwić, ponieważ takie auta rzeczywiście często oferują duże moce i bardzo dobre przyspieszenia. Przykładem może być Mercedes-AMG GT63 S 4-Door, który ma aż 639 KM i osiąga prędkość 100 km/h w 3,2 sekundy. Innym przykładem jest Dodge Challenger SRT Demon, który z kolei ma aż 840 KM i jest w stanie pokonać ćwierć mili w czasie 9,65 sekundy.

 • najmocniejsze samochody z napędem na tylną oś to często auta z ogromnymi silnikami i wysokimi osiągami
 • Mercedes-AMG GT63 S 4-Door – 639 KM, 0-100 km/h w 3,2 s
 • Dodge Challenger SRT Demon – 840KM, ćwierć mili w czasie 9,65 s
 1. Samochody driftowe

Jednym z najbardziej charakterystycznych zastosowań napędu na tylną oś jest na pewno drifting. To technika jazdy, polegająca na prowokacji samochodu do poślizgu i kontrolowaniu go w taki sposób, aby utrzymać go na torze i kreować charakterystyczne dla tej dyscypliny poślizgi. W tym przypadku na uwagę zasługują przede wszystkim modele takie jak Nissan 350Z, Toyota Supra czy Ford Mustang, które od lat są popularne wśród mistrzów driftingu i amatorów tej dyscypliny.

 • napęd na tylną oś jest często wykorzystywany w samochodach do jazdy driftowej
 • popularne modele to m.in. Nissan 350Z, Toyota Supra czy Ford Mustang
 1. Samochody klasyczne i retro

Napęd na tylną oś jest także popularny wśród miłośników samochodów klasycznych i retro. Wiele z tych aut miało właśnie taki napęd, co sprawia, że są one dzisiaj cenione przez kolekcjonerów i pasjonatów. Przykładami mogą być takie samochody jak dzisiaj już legendarne BMW 2002, czy też kultowe już BMW M3 z lat 80-tych.

 • auta z tylnym napędem to popularne modele wśród miłośników samochodów klasycznych
 • przykłady to BMW 2002 czy BMW M3 z lat 80-tych
 1. Samochody luksusowe i wyścigowe

Nie można zapominać również o samochodach luksusowych i wyścigowych, które często wyposażone są w napęd na tylną oś. Wiele modeli takich jak Lexus LC500, czy też BMW M8 Competition, zostało zaprojektowanych z myślą o oferowaniu nie tylko wysokich osiągów, ale także prestiżowego charakteru i elegancji. Z kolei wśród samochodów wyścigowych, takie modele jak Ferrari 488 GT3 czy też Porsche 911 GT3 są wyposażone w ten typ napędu, co sprawia, że poruszają się one po torze z charakterystyczną dla siebie dynamiką i agresją.

 • napęd na tylną oś to popularne rozwiązanie w samochodach luksusowych i wyścigowych
 • przykłady to Lexus LC500, BMW M8 Competition, Ferrari 488 GT3 czy Porsche 911 GT3.

Author: clonmel.pl