Najciekawsze samochody z napędem elektrycznym dla miłośników szybkości

Od kilku lat elektryczne samochody zyskują na popularności i coraz więcej osób przesiada się na nie z tradycyjnych benzynowych lub dieslowskich modeli. Elektromobilność nie oznacza jednak rezygnacji z szybkości i adrenaliny, a na rynku pojawiło się wiele ciekawych opcji dla miłośników mocnego przyspieszenia. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze samochody z napędem elektrycznym, które z pewnością zadowolą tych, którzy chcą szybko i ekscytująco poruszać się po drogach.

 1. Tesla Model S Plaid
  Tesla Model S Plaid to najnowszy model Tesli, który został zaprezentowany w czerwcu 2021 roku. To zdecydowanie jeden z najbardziej imponujących samochodów elektrycznych, jeśli chodzi o ich możliwości jezdne. Dzięki trzem silnikom elektrycznym osiąga łączną moc 1020 KM, co pozwala mu na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 1,98 sekundy. To niesamowita liczba, która czyni Model S Plaid jednym z najszybszych samochodów na świecie.

 2. Rimac CTwo
  Rimac C
  Two to samochód, którego premiera miała odbyć się w 2020 roku, ale została przełożona na rok 2021. To jednak nie zmienia faktu, że jest to jedno z najmocniejszych aut elektrycznych na rynku. Posiada aż cztery silniki, co daje mu łączną moc 1888 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 1,85 sekundy, co czyni Rimac C_Two jednym z najszybszych samochodów na świecie.

 3. Porsche Taycan Turbo S
  Porsche Taycan Turbo S to pierwszy samochód elektryczny niemieckiej marki, który weszła na rynek w 2019 roku. To jeden z najmocniejszych samochodów elektrycznych, których produkcja jest obecnie kontynuowana. Posiada dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 750 KM, co pozwala na przyśpieszenia od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy. Co ciekawe, Porsche Taycan Turbo S może osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 260 km/h.

 4. Audi e-tron GT
  Audi e-tron GT to jeden z najnowszych samochodów elektrycznych na rynku. Premiera odbyła się w końcówce 2020 roku. To bardzo efektowne i eleganckie auto, które kusi nie tylko swym wyglądem, ale również mocą. Audi e-tron GT posiada dwa silniki elektryczne o mocy 590 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 3,3 sekundy.

 5. Lucid Air
  Ostatnim samochodem, który warto wymienić jest Lucid Air. To auto, które jeszcze nie trafiło na rynek, ale zdecydowanie przyciąga uwagę. Posiada aż 1090 KM mocy i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy. Co ciekawe, Lucid Air przekracza także granicę 400 km/h, co oznacza, że może być jednym z najszybszych samochodów na świecie. Planowane wprowadzenie na rynek w 2022 roku daje nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zobaczyć to efektowne auto w akcji.

Podsumowanie
Wybór ciekawych i szybkich elektrycznych samochodów na rynku jest naprawdę spory. W tym artykule skupiliśmy się jednak na kilku najciekawszych modelach, które z pewnością zadowolą miłośników wrażeń i mocno pobudzą ich adrenaliny. Elektromobilność nie oznacza rezygnacji z szybkości i prędkości, a powyższe modele samochodów udowadniają to w pełni.

Author: clonmel.pl