Zakładamy konta bankowe dla dzieci

  Konta bankowe dla dzieci z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Zdecydowana większość rodziców decyduje się na to, aby ich pociechy w pewnym wieku mogły mieć dostęp do swojej karty do rachunku bankowego. Na co należy zwrócić uwagę, jeżeli takie konto chce się założyć dla swojej pociechy?

Konto dla dziecka

  Konta bankowe dla dzieci zakładane są przez rodziców. Aczkolwiek w pewnym wieku bank może poprosić o to, aby to dziecko – nastolatek samodzielnie zjawił się w banku w celu podpisania umowy. Uwaga! Wszystko dzieje się pod nadzorem rodzica lub też opiekuna prawnego, więc nie ma szans na żadne oszustwo.

  Takie postępowanie jest bardzo dobre, bowiem uświadamia ono dziecku, że oto czas na pierwsze poważne decyzje finansowe. Dziecko samo będzie odpowiedzialne za to, co też będzie działo się na jego koncie i jak będzie dysponowało swoimi finansami. Pierwsze operacje finansowe! Takie rzeczy nie były do pomyślenia jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Młodzież miała swoje skarbonki, gdzie skrzętnie gromadziła zaoszczędzone pieniądze. Teraz takie rzeczy odchodzą do lamusa, a konta bankowe są rozchwytywane przez rodziców i ich dzieci.

Na co zwrócić uwagę?

  Zakładając konto bankowe przez internet dla dzieci musimy być świadomi tego, że należy zwrócić uwagę na kilka dość istotnych czynników, aby być pewnym, że podejmuje się dobrą decyzję.

  Wśród takich czynników znajduje się chociażby wysokość co miesięcznych opłat. Jaki jest koszt prowadzenia konta? Ile należy wydać na założenie karty do bankomatu? Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem, są bankomaty, a dokładnie możliwość wypłaty pieniędzy. Niektóre konta bankowe, a dokładnie banki za nie odpowiedzialne, pozwalają na wypłaty tylko w określonych bankomatach. Są też takie placówki, które nawiązują pomiędzy sobą współpracę, umożliwiając wygodną i szybką wypłatę pieniędzy. Ważna jest również karta do konta, która co prawda w całości należy do dziecka, ale to rodzic, czy też opiekun prawny w całości sprawuje nad nią kontrolę, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Author: clonmel.pl