Jak dokładnie posprzątać podwórko i garaż?

Ład i porządek zachowany w domu jest dla wielu osób priorytetem. Codzienne użytkowanie pomieszczeń, takich jak kuchnia, łazienka i sypialnia sprawia, że przykładamy sporo uwagi do ich czyszczenia i porządkowania. Jednak na szczególną uwagę zasługują również pomieszczenia i tereny gospodarcze, takie jak garaż, szopka na narzędzia oraz całe podwórko. Wiele lat zaniedbań w porządkach, może przynieść konieczność dużego zaangażowania i wysiłku podczas sprzątania.

Podwórko

Ogarnięcie podwórka przed domem i jego uporządkowanie, należy zacząć od pozbycia się zalegających śmieci i odpadów. Najlepszym do tego sposobem, jest wywiezienie odpadów w przeznaczonych do tego pojemnikach. Kontenery na gruz vectrum.pl lub inne wojewódzkie miasta, podstawiają na wybrane posesje, a następnie zabierają. Dzięki temu odpady i zalegające śmieci, których nie wolno wyrzucać do standardowych pojemników, zostaną zabrane, pozostawiając podwórko czyste i uporządkowane. Kolejnym krokiem, który wpłynie w znaczący sposób na odmianę terenu wokół domu, może być utwardzenie powierzchni. Położenie kostki brukowej lub wysypanie ozdobnych kamyczków, a następnie ich utwardzenie, pozwoli zachować znacznie większą czystość i porządek. Po utwardzeniu terenu na podwórku, nawet mocny deszcz lub grad, nie spowoduje zalegania dużych ilości błota i zabrudzeń. Oczyszczenie kostki brukowej z zanieczyszczeń, liści lub chwastów zajmuje mniej czasu i wymaga mniej wysiłku, niż sprzątanie podwórka nieutwardzonego i nierównego.

Garaż i firma sprzątająca

Sprzątanie garażu, który jednocześnie w wielu domach spełnia funkcje szopki na narzędzia i spiżarni, może zająć wiele godzin. Jednak uporządkowanie i poukładanie wszystkich elementów według pewnych zasad, pozwoli zyskać więcej przestrzeni i miejsca do przechowywania. Bardzo dobrym rozwiązaniem do garażu, jest zamontowanie półek lub całych regałów oraz skrzynek i pudełek, przeznaczonych na przechowywanie mniejszych elementów. Do przechowywania produktów spożywczych i różnego rodzaju przetworów, najlepiej jest zamontować szafki z zamykanymi drzwiczkami. Dzięki temu jedzenie pozostanie w chłodnym miejscu pozbawionym dostępu do światła i promieni słonecznych. Natomiast do zaaranżowania odpowiedniego miejsca na przechowywanie narzędzi, najlepiej nadają się specjalne stoły z tablicami. Są to elementy specjalnie przystosowane i zaprojektowane w bardzo funkcjonalny sposób, który ułatwi zachowanie porządku i ładu, a jednocześnie pozostawienie narzędzi na widoku. Stół z kolei przyda się do niewielkich napraw i renowacji w warunkach domowych.

 

Author: clonmel.pl