Najlepsze samochody z napędem elektrycznym dla miłośników sportu

W ostatnim czasie można zauważyć rosnącą popularność samochodów z napędem elektrycznym, również wśród miłośników sportu i szybkiej jazdy. W artykule przedstawimy najciekawsze i najbardziej pożądane modele samochodów elektrycznych dla ludzi kochających adrenalinę.

 1. Porsche Taycan Turbo S – najszybszy samochód elektryczny na rynku
  To bez wątpienia jeden z najbardziej pożądanych samochodów z napędem elektrycznym. Taycan Turbo S to dynamiczny i mocny samochód, który z łatwością może rywalizować z największymi potęgami w dziedzinie szybkich, sportowych samochodów. Zdobycie 0-100 km/h zajmuje mu tylko 2,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi imponujące 260 km/h.

 2. Tesla Model S Plaid – rekordowiec wśród samochodów z napędem elektrycznym na torze
  Model S Plaid to kolejny model, na który patrzą z zainteresowaniem miłośnicy szybkiej jazdy. Ten samochód posiada mocne baterie, które pozwalają na pokonanie nawet 625 kilometrów na jednym ładowaniu. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 320 km/h, a jego osiągi na torze wyścigowym robią wrażenie – rekord 7:30 na niemieckim torze Nurburgring mówi sam za siebie.

 3. Rimac CTwo – opływowy i szybki samochód z napędem elektrycznym
  Ten samochód dysponuje najnowszą, opcjonalną technologią Aeropack – opływowe elementy, które dodają pozytywnego wpływu na aerodynamikę i poprawiają stabilność samochodu na torze. Rimac C
  Two osiąga 0-100 km/h w 1,85 sekundy i może rozwinąć prędkość do 415 km/h. Dodatkowo posiada on zaawansowany system sterowania, który umożliwia zarówno jazdę autonomiczną, jak i użytkowanie samochodu w trybie manualnym.

 4. Ford Mustang Mach-E GT – sportowy SUV z napędem elektrycznym
  Mustang to jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych samochodów na świecie. Nie mogło więc zabraknąć wśród propozycji sportowych SUV-ów z napędem elektrycznym Forda. Mustang Mach-E GT posiada niemal 500km zasięgu, 459KM i 830Nm momentu obrotowego. Osiągi robią wrażenie – od zera do setki w 3,7 sekundy.

 5. Audi e-tron GT – szybkie i eleganckie auto elektryczne
  Ten model to rewolucja wśród samochodów elektrycznych, które kiedyś kojarzone były wyłącznie z ograniczeniami na drodze i prostym designem. Audi e-tron GT jest nie tylko dynamiczne w jeździe, ale przedstawia się też bardzo elegancko. Ten model posiada poziomy podział sił napędowych i posiada możliwość indywidualnego ustawienia mocniejszego skupienia napędu na przednią lub tylną oś. Prędkość maksymalna e-tron GT to około 250 km/h.

Wnioski
Oprócz wymienionych samochodów jest jeszcze wiele innych interesujących propozycji dla miłośników sportu, szybkiej jazdy i zasilania elektrycznego. Zmiana na samochody z napędem elektrycznym to nie tylko wybór ratujący klimat, ale również rewolucja w branży samochodowej, która otwiera nowe horyzonty i ulepszenia dla kierowców, którzy cenią sobie szybkość i osiągi.

Author: clonmel.pl